Poznaj Rutimax Ce

Dlaczego RutiMax Ce działa dłużej i efektywniej niż inne preparaty?

Przedłużone uwalnianie w RutiMax Ce- pomysł z natury

Wszystkie preparaty witaminowe powinny, na ile to możliwe, naśladować bogatą w witaminy żywność, której składniki pokarmowe uwalniane są stopniowo w procesie trawienia. Dzięki temu naturalna żywność dostarcza wszystkich niezbędnych substancji odżywczych naszemu organizmowi. W RutiMax Ce zastosowaliśmy najlepsze rozwiązania podsuwane przez naturę. Aktywna biologicznie witamina C i bioflawonoid – rutyna (rutozyd) uwalniają się z tabletki powoli, co wydłuża czas wchłaniania i sprawia, że organizm może je lepiej wykorzystać.

Witamina C: RutiMax Ce kontra zwykła tabletka

W przypadku kwasu L-askorbowego (zwanego potocznie witaminą C) stopniowe uwalnianie do organizmu jest szczególnie ważne.
Po podaniu zwykłej tabletki, kapsułki czy tabletki musującej wchłanianie witaminy C następuje w krótkim czasie i osiąga ona szybko wysokie stężenie we krwi.
Wiąże się to jednak z jej niższą retencją (wchłanianiem zwrotnym) w nerkach.
W efekcie już po 1 godzinie niemal cała przyjęta dawka, zanim ulegnie dystrybucji do tkanek i będzie wykorzystana przez organizm, zostaje wydalona z moczem.

Matrycowa budowa tabletki RutiMax Ce

Tabletka RutiMax Ce jest tak zaprojektowana, by kontrolować uwalnianie składników.
Zastosowana została specjalna technologia inkorporacji kryształów witaminy C oraz rutyny w strukturę tabletki matrycowej. Metoda ta ma wiele zalet.
Matrycowa budowa umożliwia stopniowe uwalnianie składników z systematycznie
rozpuszczanych w czasie trawienia warstw tabletki. Dzięki temu wystarczy stosować tylko 1 tabletkę dziennie. Zapewnia to utrzymanie stałego i optymalnego stężenia witaminy C we krwi, a w rezultacie przedłużenie jej działania aż do 24 godzin. Wykorzystywana jest cała podana dawka i mamy gwarancję, że preparat przyniesie oczekiwane korzyści.

Rutyna, oprócz swoich dobroczynnych właściwości m.in. dla stanu naczyń krwionośnych,
dodatkowo spowalnia uwalnianie witaminy C, potęguje jej działanie i stabilizuje aktywną formę.

Matrycowa budowa tabletki RutiMax Ce

Rutimax Ce tabletka o przedłużnym uwalnianiu

RutiMax Ce bezpieczny dla nerek

Stosując RutiMax Ce z formułą stopniowego uwalniania nie narażamy nerek na działanie wysokich stężeń witaminy C w krótkim czasie.
Przyjmowanie wysokich dawek kwasu askorbinowego w tradycyjnych formach może bowiem zwiększać ryzyko powstawania kamieni nerkowych.

Zobacz jak działa RutiMax Ce w porównaniu do zwykłych preparatów

Źródła dostępne w siedzibie Biofarm